Halloween ve třetí třídě

Ráno jsme se naučili strašidelnou písničku, pak jsme si povídali o Bójích, podle kterých dostalo naše území své pojmenování Bohemie a kteří tu kdysi žili a měli takovéto zvyky. Věřili, že duše zemřelých přichází v podvečer v tento den ze světa Sidhe (záhrobí) na náš svět, aby navštívily své blízké. Ale některé duše, které zemřely násilnou smrtí, se mohou mstít. Proto Bójové uhasili v ten den všechny ohně, shromáždili se na posvátném místě a společně s druidem založili oheň nový, posvěcený, který si odnesli do svých domovů, aby je od zlého ochránil.
Po té jsme si povídali o tom, zda se děti také něčeho bojí, mají z něčeho obavy, co jim pomáhá překonat strach.
Následovala pohádka o strašidýlku Bubulince, která je vílou všech strašidýlek, ty zlé zažene a pohlídá děti, aby se jim zdály jen hezké sny. Bubulinku lze přivolat básničkou (tu jsme se naučili). Také lze použít talisman (vystřižené strašidýlko z papíru – stříhali jsme) či Bubulinčin lapač snů (také jsme vyráběli). Vyzbrojeni talismanem proti strachu jsme se vydali na stezku odvahy. Každý statečný získal diplom pro Nebojsu.
Nakonec jsme si uvařili protistrašidlový začarovaný čaj a poslouchali pohádku na dobrou noc, vlastně na ukončení projektu.