Hour of code 22.3.2019

22.3.2019 se ve 13:15 uskuteční dílna ke kódování Hodina kódu. Zváni jsou zájemci ve věku od 11 let (horní věková hranice není omezena, přijít mohou i zvídaví rodiče či prarodiče).                                                                                                                         

Hodina kódu https://hourofcode.com/cz je projekt, který shromažďuje kurzy pro výuku programování pro začátečníky (i předškoláky) i pokročilé. Většina kurzů je v blokovém jazyce Scratch, vhodném pro výuku. Ale některé jsou i v běžných programovacích jazycích, jako JavaScript nebo Python.

Vytvořte si na webu účet, abyste mohli pokračovat v načatých kurzech. Lekce lze ale zkoušet i bez přihlášení (a bez placení).

Kurzy (částečně) přeložené do češtiny https://hourofcode.com/cz/learn Všechny kurzy v angličtině rozdělené podle věku, od předškoláků https://hourofcode.com/en/learn

Kromě hodiny kódu se věnují výuce programování i jiné weby: Robot Karel (Python, vývoj probíhá v ČR) https://hoc.nclab.com/karel/cs/ Khan Academy v češtině https://cs.khanacademy.org/hourofcode Khan Academy v angličtině, výuka JavaScriptu, HTML, CSS https://www.khanacademy.org/computing/computer-programming     Z placených aplikací můžeme doporučit LightBot, vhodný i pro nejmenší programátory a programátorky https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lightbot.lightbot