Naši deváťáci obsadili 3. místo v soutěži SGUN

Školní rok se přehoupl za druhou půlku a naši deváťáci si užívají poslední týdny na naší škole. Jako třešnička na dortu pro ně může být 3. místo v celorepublikové soutěži “Kartičkové hry do hodin německého jazyka”.

Soutěž byla vyhlášena Spolkem germanistů a učitelů němčiny, který také 27.4.2019 slavnostně vyhlásil vítěze a předal ceny. Deváťáci byli u toho.

Kartičková hra Ztracen v Norimberku obsahuje mapu centra Norimberku jako herní plán a 19 hracích karet. Na mapě jsou vyznačena pole s úkoly a pole 1. jazykové pomoci. Když na tato pole hráč, hráčka dorazí, táhne si danou kartičku s úkolem, případně slovíčkem, které mu pomůže úkol vyřešit.

Hra vznikla v rámci přípravy na návštěvu partnerské školy Montesori v Norimberku.

Pokud by hra zaujala některé učitele a učitelky německého jazyka, je možno objednat dotisk celé hry. Bližší informace zde.

Mgr. Drahoslava Hauserová, učitelka německého jazyka