9. třída pro předškoláky

Dne 15.6. 2021 si žáci 9. třídy ZŠ Záhoří připravili pro předškoláky dětský den, který byl plný her založených na určitých školních předmětech.

Děti dostaly kartičky se svými jmény, rozdělily se do skupinek po třech a po čtyřech a vydaly se na cestu po stopách školáka.

Naučily se poznat dopravní značky, zlepšit si svou fyzičku, poznat ovoce a zeleninu a na chvíli měly možnost se přeměnit v malé chemiky a vyzkoušet si různé chemické pokusy. Za každé splněné stanoviště se předškolákům plnily kartičky razítky za odměnu.

Blížil se konec celé akce a děti měly možnost na vlastní oči vidět vybublávající sopku, ze které byly ohromeny. Po tomto zážitku se předškoláci seřadili do řady a postupně ukazovali své kartičky, aby nám, deváťákům, dokázali, jak splnili všechna stanoviště. Poté následovalo rozdání zasloužených odměn.

Den jsme si náramně užili a doufáme, že si předškoláci z tohoto dne alespoň pár důležitých věcí rozhodně odnesli.

Za 9. třídu Sára Křešničková