Mikuláš ztratil plášť...

Mikuláš ztratil plášť…

Přinášíme vám postřehy z mikulášské nadílky z pohledu žákyň 9. třídy:

 

Aneta Štusáková

Mikulášská  nadílka

V pátek 3. prosince 2021, proběhla na naší škole mikulášská nadílka, kterou měli na starosti deváťáci. Chvíli po sedmé hodině ranní jsme se všichni sešli ve třídě, abychom se mohli převléct a připravit. Všechno šlo podle plánu, dokud jsme nezjistili, že nedorazil Mikuláš. Naštěstí se nám to podařilo vyřešit, ale nejspíš jsme měli nejmenšího Mikuláše v historii. Zazvonil školní zvonek a my vyrazili do první třídy, postupně jsme prošli první stupeň. Navštívili jsme i školku a na začátku druhé hodiny stupeň druhý. Některé děti se bály, dokonce i brečely, ale všichni byly stateční a hříšníci slíbili, že se do příště polepší. A samozřejmě nás spousta dětí poznala. Myslím, že se celé dopoledne vydařilo a všichni jsme si to užili.

 

Eva Malátová

Mikuláš

V pátek 3. prosince 2021 se v záhořské základní škole uskutečnila čertovská nadílka. Žáci 9. třídy vytvořili čerty, anděly a Mikuláše pro mladší děti. Připravili pro ně ovoce a něco dobrého a sladkého. Mikuláš navštívil i děti z mateřské školy, pro které andělé přinesli balíčky. Mikuláš nám prozradil, že hříšníků bylo letos méně než v předešlých letech, a tak čerti měli méně práce.

 

Šárka Husová

Mikulášská nadílka

Konala se 3.12.2021 ve škole v Záhoří.

Přišli jsme do školy, převlíkali jsme se a pouštěli si přitom písničky. Chodili jsme po prvním a druhém stupni a také jsme byli ve školce. Když jsme přišli ke školce, tak nám děti zazpívaly básničku a za to dostaly odměnu. A když jsme všechny obešli, tak jsme se vrátili do třídy a převlékli jsme se zpátky. A potom byl program o rasismu a xenofobii.