Návrat 2. stupně do školy 8.6.2020

Od 8. června se mohou do lavic vrátit i žáci 2. stupně.
Během těchto dvou týdnů budeme s žáky v jednotlivých předmětech mapovat, co a jak se jim podařilo zvládat. Známkovat se za toto ověřování nebude! Hlavní bude zjistit, jak daleko se žákům podařilo dojít, a tedy jak budeme moci v příštím školním roce na učivo navázat. Výsledné hodnocení vznikne posouzením více faktorů (popsáno na webu ve Výuce na dálku ve složce dané třídy v dokumentu “Jak budeme hodnotit výuku na dálku a po návratu do školy”).
Důležité je, aby si všichni žáci a žákyně prošli cíle, jichž by měli dosáhnout v jednotlivých předmětech (popsáno na webu ve Výuce na dálku ve složce dané třídy v dokumentu “Cíle VND). Během výuky ve škole bude samozřejmě možnost se na případné nejasnosti doptat, případně něco zopakovat. Bude tedy dobré, když žáci přijdou s konkrétními dotazy, co by potřebovali dovysvětlit, k čemu by chtěli více informací apod.
Rozvrhy hodin tříd 2. stupně již rozeslali třídní učitelé a třídní učitelky svým třídám e-mailem.
Prosím rodiče a zákonné zástupce o zpětnou vazbu, zda Vaše dítě do školy nastoupí, či nenastoupí. Prosím informaci o ne/účasti a ne/přihlášení na oběd podejte třídnímu učiteli/třídní učitelce Vašeho dítěte e-mailem.
Pro žáky, kteří se nebudou účastnit výuky ve škole, bude nadále probíhat výuka na dálku (zadávaná na stránkách školy).
Co do školy s sebou:
podepsané čestné prohlášení a seznámení – žák předává v pondělí při vstupu do školy vyučujícímu
pomůcky (tzn. učebnice a sešity) na daný předmět
2 roušky
igelitový sáček na roušku
Důležité organizační informace:
  • Příchod do školní budovy bude organizován ve stanovený čas pro stanovené skupiny tak, aby se v prostorách školy nepotkávaly. Žáci před školou nesmí tvořit hloučky a musí dodržovat dvoumetrové odstupy. Čas vstupu do školy pro 6. třídu upřesním. Nejpozději v 7:25 je však potřeba, aby byli všichni žáci u školy. Žáky si vždy vyzvedne učitel, který je má na první vyučovací hodinu.
  • Přestávky obědy budou organizovány tak, aby se žáci nepotkávali.
  • Škola disponuje dezinfekcí a dalšími prostředky k hygieně dle doporučení MŠMT.
  • Škola povede evidenci docházky přihlášených žáků. Neúčast ve výuce zákonný zástupce omlouvá dle pravidel stanovených ve školním řádu.
  • Žák je povinen dodržovat stanovená hygienická pravidla. Jejich opakované nedodržování, po prokazatelném upozornění zákonného zástupce žáka, je důvodem k nevpuštění žáka do školy, resp. k vyřazení žáka z vyučování.
  • Podmínky se mohou měnit dle aktuálního vývoje situace.