Slavnostní zakončení projektu "Milujeme perníčky!"

Slavnostní zakončení projektu “Milujeme perníčky!”

Zdá se, že od plánování a uskutečnění česko-německého projektu “Milujeme perníčky!” uběhly věky. (Nejsou to věky, jen pár měsíců.) Přesto jsme se ještě jednou a naposledy za úspěšným projektem ohlédli.
A nebyli jsme na to u nás ve škole sami. Naopak! Ono ohlédnutí a vlastně i slavnostní zakončení projektu svou přítomností podpořilo nejen vedení školy a pan starosta Petr Kápl, ale i zástupci kampaně “šprechtíme” – pan Dieter Fuchsenthaler z Německého velvyslanectví v Praze, paní Dr. Karin Steffen z Centrály pro zahraniční školství, paní Dorothee Winnen z Goethe Institutu Praha a paní Ingrid Koděrová z Česko-německého fondu budoucnosti.
Pozornost zástupců kampaně “šprechtíme” si projekt získal při předložení projektového záměru v soutěži “Cena pro učitele/učitelku němčiny 2016/2017”. Do této celorepublikové soutěže se naši nynější osmáci se svou němčinářkou D. Hauserovou přihlásili a vyhráli první místo.
Celé setkání školy, obce a zástupců kampaně “šprechtíme” proběhlo velmi neformálně a v uvolněné náladě. Na formality totiž jaksi nezbyl čas a poté ani místo. Všichni výše zmínění “dospěláci” se celkem netradičně seznamovali s osmou třídou a osmá třída s nimi. Za pomoci vymožené techniky – plastových pohárků spojených nití – si pratelefonicky, německy i česky, vyměnili informace ohledně svých zájmů. A aby bylo jasné, co koho s kým spojuje, byli všichni mluvčí společných koníčků a oblib propojeni porůznu v místnosti červenou nití. V prostoru učebny jazyků tak vznikla červená síť, která spojila různé kouty Evropy, různé sportovní či gastronomické preference.
Doufáme, že tímto projektem bezprostřední užití jazykových znalostí našich žáků a žákyň nekončí. Ještě se zřejmě v tomto školním roce mají na co těšit …