Výuka na dálku

Vážení rodiče,

v nejbližších dnech bude probíhat výuka na základě opatření Vlády České republiky v domácím prostředí. Také jsem rodičem dvou dětí povinných školní docházkou a tuším, že to nebude jednoduché. Na druhou stranu to beru jako výzvu vyzkoušet si výuku trochu jinak. Jsme teprve na začátku, i my, pedagogové se učíme s těmito nástroji pracovat za pochodu. Budeme se snažit reagovat na potřeby našich žáků a žákyň pružně.

Aby se učení doma dařilo, mám pro Vás několik tipů, které jsme dali dohromady s naším pedagogickým sborem:

1. Nadechněte se a hlavu vzhůru :-)!

2. Sledujte pravidelně, nejlépe denně, webové stránky školy, především pak tento odkaz. V dokumentech je složka “Výuka na dálku“. Tam najdete podle tříd zadání pracovních úkolů pro žáky a žákyně k jednotlivým předmětům.

3. Udělejte se svým dítětem rozvrh (lze využít i stávající rozvrh výukových hodin ve škole), kdy a jaké úkoly bude plnit – nezapomeňte na přestávky :-).

4. Naplánujte způsob kontroly, hodnocení, podpory, s tím souvisí i případná technická pomoc při komunikaci s vyučujícími při následné kontrole výsledků (např. nafocení a odeslání vyplněné stránky v prac. sešitu apod.).

5. V případě potřeby komunikujte s učitelem/učitelkou pomocí školního emailu (jmeno.prijmeni@zszahori.cz). Celý učitelský sbor bude Vašemu dítěti a Vám k dispozici dopoledne od 9 hodin do 11 hodin a odpoledne od 16 hodin do 17 hodin.

6. Pravidelně kontrolujte, co Vaše dítě dělá na internetu, s kým komunikuje.

7. Vzhledem k celoplošné karanténě bude omezeno i  setkávání se s kamarády, je tedy vhodné připravit různé úkoly, domácí práce a aktivity nejlépe hned od začátku.

Držíme nám všem palce a těšíme se na co nejbližší viděnou 🙂

Mgr. Markéta Bajerová