logotyp

Divadlo Spejbla a Hurvínka v Praze

Návštěva našich prvňáků, druháků a několika čtvrťáků v Divadle Spejbla a Hurvínka v Praze

aneb jak jsme shlédli Hurvínkovu cestu do Tramtárie

aneb příběh o koloběhu vody v krajině.

Ve středu 5. června navštívili naši žáci 1., 2. a 4. třídy Divadlo Spejbla a Hurvínka v Praze. Tato příležitost se nám naskytla díky velkorysosti rodičů jednoho z našich druháků.

Cesta do Prahy byla klidná i rychlá a my jsme tak díky včasnému příjezdu do divadla měli dostatek času se občerstvit a seznámit se s divadelním prostředím. Milou paní uvaděčkou jsme byli uvedeni do pro nás rezervovaných řad a mohli jsme tak začít prožívat s Hurvínkem, Máničkou, panem Spejblem a Žerykem jejich nevšední příběh.  

A jak to celé začalo? Hurvínek se totiž trochu nastydl, ležel v posteli, kde ho zahříval Žeryk a Mánička, jako správná kamarádka, mu předčítala z pohádkové knížky. Spícímu pacientovi Hurvínkovi se začala promítat pohádka do snového světa… 

Hurvínek se s Máničkou a Žerykem ocitli v pohádkové zemi květin, kde vládla protivná princezna Gerbera se svou masožravou kytkou Cucinkou. A ani se nenadáli a uvěznila jim Žeryčka! Hurvínek tak musel zachraňovat její zemi i poddané květiny před dlouhotrvajícím suchem a za Žeryka chtěla modré z nebe dříve, než rozfoukané chmýří z odkvetlých pampelišek spadnou zpět na zem. Co ale modré z nebe je? Hurvínek s Máničkou na to přišli a Žeryčka zachránili. Nejdříve splnili několik úkolů a zjistili, že modré z nebe je právě blahodárný déšť.  

Nám všem se divadelní představení i samotné Divadlo Spejbla a Hurvínka moc líbilo. Vládne v něm velice příjemná a přátelská atmosféra. 

Naši žáci ještě dostali příležitost si na Žeryčka, Hurvínka, Máničku i pana Spejbla sáhnout, zeptat se na to, co nás zajímalo těch, kteří je vodí a vyfotografovat se s nimi. Všichni z tohoto setkání máme velice pěkné zážitky. 

Také cesta autobusem zpět z Prahy proběhla v klidu a jako po másle a my jsme dojeli do Záhoří dokonce v předstihu a v pořádku. 

Za všechny zúčastněné Martina Machačová, ředitelka školy

 06.06.2024 07:52 Petr Brandtner
Základní škola a Mateřská škola Záhoří
Horní Záhoří čp. 3
398 18 Záhoří
Okres Písek

IČ: 75000989

Datová schránka: r2vuxrx

Ředitelka Mgr. Martina Machačová
tel.: 382 284 213, 725 145 877
reditelka@zszahori.cz
martina.machacova@zszahori.cz

Učitelé
jmeno.prijmeni@zszahori.cz

Prohlášení o přístupnosti
Základní škola
tel: 382 284 213
info@zszahori.cz


Mateřská škola
tel: 382 284 296
ms@zszahori.cz


Školní družina
tel: 727 979 518
sd@zszahori.cz


Školní jídelna
tel: 725 145 885
sj@zszahori.cz
Školní program
Evropský fond pro regionální rozvoj
Agro družstvo záhoří
BOVYS
DAS
Interplex
Jihočeský kraj
Bakaláři
Partneři a sponzoři školy:

Created by © 2024 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek webdesign