Česko-německé divadelní setkání - Čojč

Česko-německé divadelní setkání – Čojč

15. března nás v hodinách německého jazyka navštíví Linda a Lexi, dvě členky Česko-bavorské divadelní sítě Čojč.

S největší pravděpodobností nepůjde o nějaké ostýchavé sedánky a vlažné vyprávěnky od sousedů. Čojč se nám na improvizovaném jevišti zřejmě pokusí zprostředkovat pauzu, pauzičku. Možná, že nás vtáhne do hry a my sami budeme na chviličku součástí představení. Vždyť kdo by nepotřeboval PAUZU???

Takto o pauze/Pause smýšlí samotné představitelky:

Čojč: Pausa
Pauza. Přestávka. Čas na sváču. To je něco, co každý zná, ale ne úplně umí. Přebytek, workoholismus, konzum. Od mateřské školky až po domov důchodců jsme přetížení.
Vzhledem k rychlému společenskému a technickému vývoji a díky digitálním médiím, která nás všude provázejí, je pro nás těžké se zastavit, zůstat u jedné věci nebo se ponořit do sebe. Nemáme čas jednat udržitelně. Stokrát denně jsme postaveni před volbu, kterou náš mozek vnímá jako “teď, nebo nikdy” – fast food, fast fashion. Bezmyšlenkovitě potřebujeme všechno hned a vedle toho musíme vyřídit dalších 100 drobností.
Co se stane, když máme najednou 20 minut pauzu? Situace o přestávce – na školním dvoře, v jídelně, mezi sportovním kroužkem a volnočasovým stresem – je studentům velmi dobře známá a nabízí nízkoprahový, každodenní přístup k hlavnímu tématu udržitelnosti.
Představujeme Vám hlavní témata divadla pro školy, které vzniká za spolupráce @cojclandnetzwerk a Spielraum Kollektiv.