Základní škola

tel: 382 284 213
info@zszahori.cz

Základní škola

Jsme malá venkovská škola, do které dochází 160 dětí ze Záhoří a okolních spádových obcí. V devíti ročnících se můžeme díky menšímu počtu žáků a žákyň individuálně věnovat vzdělávacím potřebám dětí a poskytnout tak každému podmínky vhodné pro jeho vlastní rozvoj a podpořit ho na jeho cestě za poznáním.

Budova školy je umístěna pár kroků od autobusových zastávek a sousedí s budovami školní jídelny a mateřské školky. Soustavně se staráme o modernizaci učeben a držíme krok s pedagogickými trendy. Od školního roku 2015/2016 vyučujeme matematiku podle prof. Hejného a pracujeme s metodami kritického myšlení.
Sportovní den

Bernartický survivor

V pátek 2. 6. 2023 se osm odvážlivců z druhého stupně vydalo na 2. ročník Bernartického survivoru. Tento týmový závod se skládal ze čtyř atletických disciplín a raftového závodu. Naši žáci utvořili dva týmy a obsadili páté a jedenácté místo.
Celý článek
Sportovní den

Sportovní den

Ve čtvrtek 1. 6. 2023 se u nás před školou konal sportovní den pro děti z prvního stupně. Děti si zde mohly vyzkoušet veslovací a lyžařský trenažér, slackline, woodboard a zahrály si další zajímavé hry. Počasí nám přálo a tento den jsme si všichni užili.
Celý článek
Otevřená škola v ZŠ Záhoří

Otevřená škola v ZŠ Záhoří

Naše škola je již třetím rokem zapojena do projektu Pomáháme školám k úspěchu, který se zaměřuje na zlepšování čtenářských a pisatelských dovedností žáků. Jsme propojeni s dalšími kolegy a kolegyněmi, se kterými společně prozkoumáváme, jak zlepšovat naše učitelské dovednosti a potažmo i učení žáků. Navštěvujeme se ve výuce navzájem, diskutujeme o jednotlivých učebních příležitostech, reflektujeme naše pedagogické působení. Tak se stalo i například v květnu, kdy jsme otevřeli naše hodiny kolegům a kolegyním ze Základní školy Hovorčovice.
Celý článek
13.6.2023 - Školní mix naživo

13.6.2023 – Školní mix naživo

Základní škola

Vážení rodiče, zákonní zástupci,

přijměte pozvání na odpolední setkání Školní mix naživo. 13. června od 15 hodin do 17 hodin bude program výlučně v režii dětí. Všichni se můžeme těšit na hudební a taneční vystoupení, vlastnoručně upečené dobroty, malování na obličej, vědecké a sportovní okénko, společné opékání buřtů... Těšíme se na setkání s Vámi! Pedagogický sbor
Celý článek

Naše škola v pěti minutách

 

Základní škola a Mateřská škola Záhoří
Horní Záhoří čp. 3
398 18 Záhoří
Okres Písek

IČ: 75000989

Ředitelka Mgr. Markéta Bajerová
tel.: 382 284 213
reditelka@zszahori.cz
marketa.bajerova@zszahori.cz

Zástupkyně Mgr. Drahoslava Hauserová
tel.: 382 284 208
zastupkyne@zszahori.cz
drahoslava.hauserova@zszahori.cz

Učitelé
jmeno.prijmeni@zszahori.cz

Partneři a projekty:

Základní škola
Základní škola
Základní škola
Základní škola
Základní škola
Základní škola
Základní škola
Základní škola