Druhá třída ve Sladovně v Písku malovala jako Daisy Mrázková

Druhá třída ve Sladovně v Písku malovala jako Daisy Mrázková

Ve čtvrtek 7. září navštívila 2. třída s p. asistentkou Smolovou a p. učitelkou Machačovou Sladovnu v Písku.
Věděli jsme, že se tam koná výstava o paní Daisy Mrázkové, kterou máme rádi. V 1. třídě jsme totiž četli krásnou knihu Slon a mravenec. Napsala a ilustrovala ji právě Daisy Mrázková.
Na výstavě jsme měli možnost uvidět ateliér, ve kterém p. Daisy Mrázková tvořila, kuchyň a galerii, kde byly vystavené její obrázky a knihy.
Dozvěděli jsme se, že Daisy se již jako malá toužila stát malířkou, každé písmenko mělo pro ni svou barvu a své knihy psala tak, aby texty v knize  barevně ladily. Daisy měla ráda tajemství a skryté kouzlo hledala v těch nejobyčejnějších věcech.
Ve výtvarném ateliéru jsme si mohli prožít, co to je být malířkou. Oblékli jsme si bílý plášť, dostali velkou plochu papíru, štětec i paletu barev a tvořili jsme jako Daisy. Všichni jsme namalovali zajímavý a pěkný obrázek, kterým jsme si pak vyzdobili chodbu u naší 2. třídy.
Kromě obrázku jsme si ze Sladovny odnesli prožitou zkušenost z malování i mnoho zajímavostí ze života paní malířky a spisovatelky Daisy Mrázkové, která by měla letos kulaté narozeniny. Bylo by jí 100 let.
Za duháky Martina Machačová, třídní učitelka