Setkání se školou Mittelschule Viechtach

Konečně se kroužek NJ dočkal a mohl své nabyté znalosti německého jazyka otestovat naživo.

Všichni z kroužku 12. března uvítali v Záhoří německé vrstevníky z Mittelschule Viechtach. Setkání bylo o to zajímavější, že ani německá strana nelení a učí se česky. Také v rámci kroužku češtiny s českou lektorkou na své škole.

Prvotní setkání bylo sice trochu ostýchavé, ale po zjištění, že jsou na tom všichni hodně podobně, došlo k uklidnění a většímu soustředění na setkání samotné. Učili se od sebe navzájem například českou i německou výslovnost, radili se ve smíšených skupinách při “bojovce” po Záhoří.

19. března jsme na den vyrazili za německými kamarády do Viechtachu. Znovu jsme s nimi strávili den plný překvapení a jazykových zvratů. Kromě různých her s oběma jazyky jsme trénovali životně důležitou slovní zásobu, jako např. píseň Hlava, ramena, kolena… Ve smíšených skupinách jsme se vydali do města s misí: každá česko-německá dvojice dostala 2 eura, za které musela koupit jeden preclík a něco, na čem se společně dohodli (často to byly sladkosti  :-). Ocenili jsme, že odpoledne zbyl čas na aktivní prohlídku školy.

Na obou setkáních žáci a žákyně fotili různá témata. Jejich fotografie budou využity na karetní hru kvarteto a pexeso. Tak kromě zážitků zbyde materiál, který poslouží i dál.