Společný sobotní třídní výlet druháků, jejich rodičů, p. asistentky a p. učitelky na hrad

Společný sobotní třídní výlet druháků, jejich rodičů, p. asistentky a p. učitelky na hrad

V sobotu 7. října jsme se sešly 4 rodiny druháků, asistentka p. Smolová a učitelka p. Machačová a společně jsme prožili pěkné, zpočátku i slunečné odpoledne s krásnými zážitky.
Nejdříve jsme zavítali na hrad Zvíkov, kde nám místní pan kastelán podal zajímavý výklad o minulosti hradu, pak jsme měli možnost si hrad sami prozkoumat. 
Poté jsme krátkou procházkou došli k soutoku řek Otavy a Vltavy, kde se děti staly archeology a  našly “vzácné” kousky cihel a jiných úlomkú. 
Cestou od hradu jsme potkali Davida z dětského domova s tetou a Romanem ze 7. třídy. Šli s námi společně navštívit naši spolužačku Katerinku. Katerinka bydlí se svoji rodinou v překrásném srubovém kempu. Stará se o něj její maminka, tatínek a pomáhá jim i babička.Všichni, včetně majitele kempu, byli velmi srdeční a pohostinní. Ukázali nám velmi pěkně zařízené sruby, některé z nich mají dokonce i saunu. Děti si pohrály na zajímavě vybaveném pískovišti a opekly si na ohni marshmallows. U ohýnku jsme se mohli občerstvit i zahřát, protože se pomalu zvedal vítr a zatáhlo se.
David nás pak zavedl do dětského domova, kde jsme prošli jejich pěkně upravenou zahradou a ukázal nám, které okno patří jeho pokojíčku.
Počasí začalo nahrávat  pouštění draků, a tak jsme se s maminkami dohodly, že i když je nám již trochu zima, blíží se podvečer a my máme velkou chuť na kávu někde v teple vypitou (jedna z maminek byla po noční! a nejmladší z účastnic již chtěla jet domů), tak co bychom přece neudělaly pro naše milé děti! Ty si tedy vyndaly z aut své draky a s velkou chutí a radostí se začaly prát s větrem, drakem i svahem, až nakonec draci vzlétli! 
Děkuji všem, kteří jste se zúčastnili našeho třídního výletu a paní Smolové, která nás celým odpolednem aktivně provázela. 
Třídní učitelka Martina Machačová a její pejsek Mollynka