Veselé zoubky v 1. třídě

I v letošním roce se zapojila naše škola do preventivního programu „Veselé zoubky 2023“.
Program má preventivní charakter a jeho pořadatelem a sponzorem je společnost Dm drogerie markt, s.r.o. Je určen pro žáky 1. třídy.
14. března v rámci prvouky shlédli prvňáci nejdříve motivační videofilm s Hurvínkem a Máničkou a jeho trápení s bolavým zubem. Hlavní postavy vysvětlují malým divákům, proč si mají zuby důkladně čistit, jak při čištění postupovat a proč je nutné pravidelně navštěvovat zubního lékaře.
V další části žáci plnili různé úkoly zaměřené na péči o zdravý chrup. Dozvěděli se, z čeho se skládá zub, jak se o zuby správně starat, jaké potraviny mohou zuby poškozovat.
Tématiku správné péče o zuby si děti také procvičily prostřednictvím připraveného pracovního listu.
Za odměnu získali žáci od sponzora programu balíček s kartáčkem na zuby, pastou, žvýkačkou bez cukru, přesýpacími hodinami a letáčkem, co všechno dělat, aby jejich zoubky byly opravdu veselé.
Mgr. Martina Machačová