Žáci a žákyně 8. a 9. třídy navštívili JETE Temelín

V pondělí 5. 6. 2023 vyrazili naši nejstarší žáci z osmé a deváté třídy na exkurzi do Jaderné elektrárny Temelín, aby ukázali své znalosti stávající a získali znalosti nové z oblasti jaderné energie a její výroby. Po krátkém obhlédnutí okolí zámečku Vysoký Hrádek se přesunuli do jeho útrob, kde na ně čekalo krátké video o výrobě jaderné elektřiny a následně si celou temelínskou elektrárnu mohli prohlédnout pomocí brýlí s virtuální realitou. Dostali se tak k reaktoru i například do chladících věží, nad kterými se nakonec i virtuálně proletěli. Poté následovaly otázky, diskuze a další číst exkurze, kde si žáci například zkusili způsobit jadernou havárii, zahráli si různé tématické hry, vyzkoušeli různé kvízy a dozvěděli se i něco z historie. Každý si tak v Temelíně našel svoje a zpátky do školy se žáci i jejich učitelé vraceli spokojení.